Menu Zamknij

Porozmawiajmy o wojnie w Ukrainie.

Drodzy rodzice!!!

w ubiegłym tygodniu opublikowaliśmy film dla dzieci, w którym nasi eksperci – terapeutka dr Anna Szczepaniak z fundacyjnego Centrum Pomocy Dzieciom oraz Łukasz Wojtasik, ekspert ds. bezpieczeństwa dzieci w internecie w prosty sposób opowiadają o wojnie w Ukrainie, tłumaczą jakie wywołuje ona emocje i jak sobie z nimi radzić, a także zwracają uwagę na pojawiające się w mediach nieprawdziwe informacje, które potęgują lęk.

Zebraliśmy informacje z filmu i opublikowaliśmy je w formie książeczki, którą możecie Państwo czytać wspólnie z dziećmi. Publikacja może być punktem wyjścia do rozmowy o sytuacji za naszą wschodnią granicą. Po wspólnej lekturze możecie porozmawiać z o ich emocjach wobec wojny.

Pamiętajmy, że naszą ogromną rolą obok wsparcia dla uchodźców i zadbania o siebie i bliskie nam osoby dorosłe jest właśnie wsparcie dla naszych dzieci, dla których obecna sytuacja jest szczególnie trudna i stresująca.

Publikacja jest dostępna do pobrania na stronie: https://edukacja.fdds.pl/course/view.php?id=423#section-0

Film natomiast można obejrzeć klikając w link: https://www.youtube.com/watch?v=nFTWd4hCPwQ

Serdecznie pozdrawiamy,
Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status