Menu Zamknij

Biblioteka


Nasza szkoła otrzymała środki finansowe w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025 Priorytet 3. Możemy je przeznaczyć na zakup książek będących nowościami wydawniczymi dla dzieci w wieku 3-6 lat i realizację działań promujących czytelnictwo. W związku z tym przedszkolaki spotkały się z autorem książek dr Wojciechem Marciniakiem – adiunktem w Katedrze Historii Polski i Świata po 1945 roku Instytutu Historii Uniwersytetu Łódzkiego, kierownikiem Archiwum Sybiraków, Opowiedział on dzieciom o tym, czym są źródła historyczne, znajdujące się dookoła nas. Zaintrygował je budzikiem, który przemierzył tysiące kilometrów ze swoją właścicielką podczas I i II wojny światowej. Nie można było uniknąć tematu historii współczesnej i dramatu rozgrywającego się w Ukrainie. Dlatego też kontynuacją tych historycznych opowieści były warsztaty plastyczne, podczas których dzieci wykonywały gołąbka pokoju. Zajęcia zakończyły się gromkim okrzykiem „POKÓJ!” i mamy nadzieję, że dzieci go przywołają.

Bibliotekarz szkolny Alicja Goślińska


Dzień Książki i Praw Autorskich

Na dzień 23 kwietnia przypada Dzień Książki i Praw Autorskich. My obchodziliśmy go w poniedziałek. W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa odbyła się impreza czytelnicza “Duży czyta Małemu”. Bibliotekę odwiedziły przedszkolaki, dla których dotychczas było to tajemnicze miejsce. Po rozmowie o tym, co oznacza wypożyczanie książek i jakie zasady obowiązują w bibliotece, maluchy rozpoznawały bohaterów literatury dla najmłodszych. Wysłuchały piosenki “Baju, baj, książeczko”, której bohaterką jest Królewna Śnieżka. Baśń o jej przygodach przeczytali “Duzi” – Pan Dyrektor, Pani Wicedyrektor i uczeń kl. VII a. Dzieci w prezencie otrzymały książeczki, które wykorzystały podczas zabawy ruchowej “Mistrz Koncentracji”. Wspólnie śpiewały też refren piosenki. Towarzyszył im przy tym uśmiech i dobry nastrój. Mam nadzieję, że czytanie będzie dla nich przyjemnością, a biblioteka miejscem przyjaznym i przyciągającym.

Alicja Goślińska


ZAPRASZAMY PO PREZENTY.

W naszej bibliotece udało się zgromadzić spory asortyment odzieży, szczególnie dla dziewczynek. Zapraszamy do ich odbioru wszystkich gości z Ukrainy, ale również nasze polskie dzieci. Przekazujcie Państwo tę informację znajomym, sąsiadom i zachęcajcie do wizyty u nas.


dwie splecione dłonie w barwach ukraińskich

WESPRZYJMY UKRAIŃSKIE MAMY

Potrzebne pilnie dziewczęce rajstopy rozmiar 104-110 cm i 116-122 cm oraz buciki 26 i 29. Przypominam, że ukraińscy uchodźcy do dziś nie otrzymali żadnych pieniędzy. Jeśli nie mają pracy, to trudno im zakupić potrzebne rzeczy. Mile widziana również żywność dla magazynu w Ozorkowie. Zaczyna świecić pustkami, a potrzebujących nie ubywa.

Biblioteka szkolna


Biblioteka szkolna, w związku z Walentynkami, ogłasza konkurs na „Najpiękniejszą kartkę walentynkową”. Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie klas I-IV. Technika dowolna, format prac nie może przekroczyć A5 (wielkość zeszytu).

Termin składania prac w wersji papierowej – do 11 lutego 2022 r. (do biblioteki).

Termin składania prac w wersji elektronicznej – do 14 lutego 2022 r.

Adres – goslinskaa2@wp.pl

Najciekawsze prace staną się ilustracjami w mini-książeczce, którą wspólnie „zbudujemy”.

Zapraszam do udziału. Nagrody czekają!


Biblioteka szkolna, w związku z Walentynkami, ogłasza konkurs na „Najpiękniejszy wiersz o miłości”. Nie ma żadnych ograniczeń, możecie w swoim utworze umieścić wszystko, co podpowie Wam serce.

Termin nadsyłania prac – do 14 lutego 2022 r.

Adres – goslinskaa2@wp.pl

Wszystkie Wasze wiersze, opatrzone później ilustracjami, zostaną zamieszczone w mini-książeczce, którą wspólnie „zbudujemy”.

A oto wiersze naszych absolwentek. Dziewczyny, pamiętacie?

wiersz o miłości z narysowanymi sercami
wiersz o miłości z narysowanymi serduszkami
wiersz o miłości z narysowanymi serduszkami
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status