Menu Zamknij

Zespół Folklorystyczny

Zespół Folklorystyczny Szkoły Podstawowej w Modlnej

działający przy

Gminnym Ośrodku Kultury w Leśmierzu

rok szkolny 2018/2019

Do Zespół Folklorystycznego należą uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej w Modlnej. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu. Prowadzi je instruktor tańca pan Mariusz Wolski. Opiekunem zespołu jest nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej Hanna Stefaniak. Celem zajęć jest rozwijanie zainteresowań muzyką i tańcem, zaspokajanie naturalnej potrzeby ruchu, rozwój koordynacji i sprawności ruchowej, wdrażanie do efektywnego i kulturalnego spędzania czasu. Podczas zajęć uczniowie poznają podstawowe kroki tańców narodowych, wybrane tańce ludowe i związane z nimi tradycje i zwyczaje.


VI Ogólnopolski Turniej Tańca Narodowego w Formie Towarzyskiej Ujazd 2018

W dniu 17 listopada 2018 r. w Gminnej Hali Sportowej w Ujeździe odbył się VI Ogólnopolski Turniej Tańca Narodowego w Formie Towarzyskiej. Organizatorem turnieju był DZPiT Niewiadów, Szkoła Podstawowa w Niewiadowie i GOK w Ujeździe, a patronat nad imprezą objęli Marszałek Województwa Łódzkiego, Starosta Tomaszowski i Wójt Gminy Ujazd. Kierownikiem turnieju był pan Mariusz Wolski.

Pośród ok. 100 par, które wzięły udział w turnieju, znalazło się dziesięć par z Zespołu Folklorystycznego Szkoły Podstawowej w Modlnej, działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Leśmierzu. Wszystkie nasze pary pięknie zaprezentowały taneczne umiejętności, podlegające ocenie sędziowskiej tj. technikę i muzykalność, styl i charakter tańca i ogólny wyraz artystyczny, prezentując się w polce i krakowiaku, w trzech kategoriach wiekowych.

I kategoria wiekowa

Klaudia Łebedowska i Szymon Bartczak – II miejsce

Marysia Jagodzińska i Sebastian Majewski – III miejsce

Maja Derlecka i Szymon Barylski – III miejsce

Martyna Wacławiak i Fabian Frątczak – III miejsce

II kategoria wiekowa

Maria Sadecka i Kacper Frątczak – ćwierćfinał

Karina Browarska i Rogalski Piotr – eliminacje

Zuzanna Dobrzelewska i Cezary Klauze – eliminacje

Maria Wiktorowska i Jakub Wacławiak – eliminacje

III kategoria wiekowa

Julia Zarębska i Filip Malek – półfinał, miejsce IX

Wiktoria Sobczak i Oliwier Błachowicz – finał, VII miejsce

Uczestnicy turnieju zostali nagrodzeni medalami, dyplomami, pamiątkowymi statuetkami i upominkami. Wszystkim parom serdecznie gratulujemy.

Gratulacje składany również panu Mariuszowi Wolskiemu, naszemu instruktorowi tańca, który podczas Turnieju w Ujeździe uzyskał tytuł sędziego eksperta Polskiego Towarzystwa Tanecznego.

Oto nasi uczniowie na fotografii.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status