Teatr Profilaktyczny “Kurtyna” – Spektakl Profilaktyczny „Mapa Skarbów” dla oddziałów przedszkolnych oraz klas I – III.

We wtorek 15 marca 2022 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas I – III obejrzały przedstawienie profilaktyczne „Mapa Skarbów” przygotowane przez aktorów Teatru Profilaktycznego „Kurtyna” z Krakowa. Spektakl wpisuje się w ramy programu profilaktycznego prowadzonego w Gminie Ozorków. Uczniowie zastali zapoznani z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa, właściwego zachowania się w sytuacji zagrożenia oraz poznali dobre i złe strony Internetu. Dodatkowo przedstawienie kształtowało postawę odpowiedzialności za własne zdrowie oraz ukazywało niebezpieczeństwo użycia łatwo dostępnych lekarstw i używek takich jak alkohol czy papierosy. W ramach kształtowania postaw społecznych poruszona została problematyka wytrwałość w działaniu i dążeniu do celu, umiejętność właściwego zachowania się w sytuacjach zwycięstwa i porażki, nawiązywania i podtrzymywania relacji z rówieśnikami, rozpoznawania ich potrzeb, empatia i szacunek dla słabszych.