Menu Zamknij

Laboratoria przyszłości

Realizacja Programu „Laboratoria Przyszłości” w Szkole Podstawowej w Modlnej

Uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli w zajęciach świetlicowych, podczas których wykorzystane zostały klocki konstrukcyjne, zakupione w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.

Dzieci najchętniej i najskuteczniej uczą się w trakcie zabawy. Klocki konstrukcyjne to najbardziej wszechstronnie rozwijająca zabawka. Zabawy konstrukcyjne to wszystkie aktywności, które polegają na budowaniu, tworzeniu, kreowaniu czegoś nowego. Pobudzają wyobraźnię, ćwiczą sprawność manualną dziecka oraz rozbudzają kreatywność. Pierwszoklasiści podczas zajęć rozwijali także logiczne myślenie i uczyli się współpracy w grupie. Część uczniów wymyślała swoje własne, skomplikowane konstrukcje. Inni natomiast tworzyli według podanego wzoru.

Zajęcia sprawiły uczestnikom wiele radości, ponieważ układanie klocków nie tylko wspiera rozwój dzieci, ale również wywołuje zadowolenie i uśmiech na twarzy, pobudza do przeżywania pozytywnych emocji i zawsze jest fascynującym sposobem na wspaniałą, pełną inwencji zabawę. Wszyscy wykazali się dużą kreatywnością oraz zaangażowaniem. Na zdjęciach prezentujemy kilka różnorodnych konstrukcji.

Daria Kucina

 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status