Dowóz uczniów do szkoły w żółtej i czerwonej strefie – ograniczenia w transporcie zbiorowym

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice!

W związku z umieszczeniem naszego powiatu w strefie żółtej obowiązują nas ograniczenia w  liczbie uczniów dowożonych do szkoły – według nowych przepisów zajętych może być 50 procent miejsc siedzących w autobusie.

Zgodnie z art. 39 ust. 3 pkt 1 ustawy z dnia 16 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (tekst jedn. Dz. U. z 2018 r. poz.966, ze zm.) uprawnieni do dowozu są uczniowie z klas 0 – 4, których droga do szkoły wynosi 3 i więcej kilometrów oraz uczniowie
z klas 5–8 , których droga do szkoły wynosi 4 i więcej kilometrów.

W związku z tym zwracam się do rodziców (prawnych opiekunów), aby rozważyli możliwość dowozu i odbioru dziecka we własnym zakresie. Ta forma będzie w obecnej sytuacji epidemiologicznej najbardziej bezpieczną formą transportu.

Jednocześnie informuję, iż pierwszeństwo w odwozie ze szkoły będą mieli uczniowie z młodszych klas.

Bezpieczeństwo i zdrowie Dzieci jest dla nas priorytetem. Bardzo prosimy o stosowanie się do zasad bezpiecznego korzystania z pojazdów publicznego transportu w trakcie epidemii SARS CoV-2 w Polsce określonych przez Główny Inspektorat Sanitarny, Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Infrastruktury, które mają również zastosowanie w autobusach szkolnych.

Za utrudnienia bardzo przepraszamy – musimy stosować się do obowiązujących przepisów. Proszę na bieżąco monitorować informacje pojawiające się na stronie szkoły.

Rafał Nowak – dyrektor Szkoły Podstawowej w Modlnej

Zmiany w harmonogramie dowozów uczniów:

PIERWSZY AUTOBUS – BEZ ZMIAN

DRUGI AUTOBUS – KURS I

6.20 Sokolniki-Las (sanatorium)
6:28 Katarzynów
6:32 Sokolniki-Las (przy kawiarni 40)
6.39 Sokolniki Las ul. Graniczna (koniec)
6.43 Adolfów, ul. Podgórna Nr 35 (nawrót),
6.52 Sokolniki-Las (ul. Marynarska)
6.53 Helenów (przy lasku)
6.54 Helenów rondo