Ślubowanie i pasowanie dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej im. 17 Wielkopolskiej Dywizji Piechoty w Modlnej.

Dzień 14 października był bardzo ważnym dniem dla uczniów klasy pierwszej. W tym dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej im. 17 Wielkopolskiej Dywizji Piechoty w Modlnej.

Po krótkiej części artystycznej uczniowie złożyli przysięgę na Sztandar Szkoły.  Pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją klasę i szkołę, a swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie Pan Dyrektor pasował każde dziecko z klasy pierwszej na ucznia poprzez dotknięcie jego ramienia dużym ołówkiem. Dzieci zostały również obdarowane pamiątkowymi dyplomami i maskotkami. Zaproszeni rodzice z dumą podziwiali swoje pociechy.

Ten dzień z pewnością na długo pozostanie pierwszakom w pamięci. Miejmy nadzieję, że słowa przyrzeczenia, które składali, będą dla nich drogowskazem na przyszłe lata szkolne.

Agnieszka Staniszewska