Menu Zamknij

Wizyta w Zgierskim Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II

Dnia 18.04.2024r. uczniowie klas VIII i klasy VII gościli w Zgierskim Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w ramach wewnątrzszkolnego systemu doradztwa zawodowego. Celem wyjazdu było zapoznanie się z ofertą edukacyjną szkoły.

W czasie wizyty przedstawiona została infrastruktura szkoły oraz wyposażenie sal lekcyjnych, jak i pomieszczeń warsztatowych. Zaprezentowane były także profile nauczania, które będą dostępne dla uczniów w przyszłym roku szkolnym. Uczniowie brali udział w warsztatach prowadzonych przez nauczycieli i uczniów tamtejszej szkoły. Bliżej poznali zawody takie jak: technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej; technik programista; technik usług fryzjerskich.

Odwiedziny w szkołach ponadpodstawowych to doskonała okazja, aby nie tylko zapoznać się z oferta edukacyjną, ale również z atmosferą tam panującą. Miejmy nadzieję, że przynajmniej niektórym ta wizyta ułatwi wybór kierunku dalszego kształcenia.

Serdecznie dziękujemy Pani Lenie Wojtczak – nauczycielce języka niemieckiego za zorganizowanie naszego przyjazdu do placówki oraz wszystkim nauczycielom ZZSP za przeprowadzone warsztaty.

Daria Kucina

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status