SZKOLNE PRZYGODY GANGU SWOJAKÓW.

Klasa II dołączyła do programu edukacyjnego „Szkolne Przygody Gangu Swojaków”, którego celem było zachęcenie dzieci do spędzania większej ilości czasu na świeżym powietrzu. Dzięki specjalnie przygotowanym zadaniom i materiałom dzieci poznały piękno Polskiej natury oraz gatunki, które należy chronić. Uczniowie otrzymali pakiet startowy, w tym książeczki opowiadające o przygodach Gangu Swojaków, 6 maskotek zwierząt zagrożonych wyginięciem oraz karty motywacyjne z naklejkami. Systematycznie wykonywali poszczególne zadania i zdobywali kolejne odznaki odkrywców. Pięcioro uczniów, którzy wykonali wszystkie 12 zadań umieszczonych w „Dzienniku Troskliwego Odkrywcy” w nagrodę otrzymali maskotki Swojaki.

Drugoklasiści wzięli także udział w konkursie promującym powyższy program edukacyjny. Wykonali zespołową pracę konkursową – mapę Małej Ojczyzny przedstawiającą powiat zgierski i zagrożone w nim gatunki zwierząt.

Udział w projekcie przyczynił się do uwrażliwienia uczniów na piękno, bogactwo przyrody, dostrzeżenia zależności pomiędzy człowiekiem a otaczającym go środowiskiem i przede wszystkim kreowania właściwych postaw wobec wszystkich zwierząt, nie tylko tych objętych ochroną lub zagrożonych wyginięciem.

Agnieszka Staniszewska