Menu Zamknij

ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Dzień ten ustanowiony został przez przedstawicieli państw członkowskich Organizacji Narodów Zjednoczonych 21 stycznia 2008 roku. Jego głównym przesłaniem jest podnoszenie świadomości społeczeństwa na ten temat.

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przyłączyli się do obchodów tego dnia mając na sobie niebieski element ubioru, ponieważ kolor ten jest symbolem solidarności z ludźmi, którzy mają autyzm. Specjaliści –  psycholog, pedagog i logopeda weszli do klas I – III i krótko omówili temat, popierając go filmem o autyzmie. Dzieci zadawały pytania i były zainteresowane tematem. Uczniowie obrysowali również swoje dłonie, kolorując je na niebiesko i przyklejali do plakatu.

Dzięki przeprowadzonej akcji uczniowie mogli lepiej zrozumieć zachowania i odczucia osób z autyzmem. Nauczyli się w ten sposób jak wykazywać się tolerancyjną i empatyczną postawą w relacjach z nimi.

                                                                 Patrycja Rzeźnik – psycholog

                                                                       Anna Sadecka – pedagog

                                                                       Agnieszka Stańczyk – Wasińska – logopeda

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status