Powiatowe eliminacje „Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym”

uczniowie stojący przy rowerze

12 kwietnia 2023 r. w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zgierzu odbyły się powiatowe eliminacje do ogólnopolskiego ,,Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym”. Aktywnie uczestniczyli w nich uczniowie naszej szkoły podzieleni na dwie grupy wiekowe. Pierwszą grupę utworzyli uczniowie klasy czwartej: Jakub Sumiński, Szczepan Zarębski oraz Mateusz Frątczak, a drugą uczniowie klasy siódmej, grupa: Kacper Frątczak, Piotr Rogalski oraz Filip Biernaciak. „Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym” organizowany jest przez Polski Związek Motorowy, Komendę Główną Policji, Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Infrastruktury, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego wraz z odpowiednimi strukturami terenowymi. Celem zawodów są działania na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym: popularyzowanie wśród uczniów znajomości przepisów o ruchu drogowym, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się, jako uczestnika ruchu drogowego, popularyzacja wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczestnicy eliminacji w pierwszej części zmagali się z testami teoretycznymi dotyczących ogólnych przepisów ruchu drogowego, manewrów, skrzyżowań na drodze oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Druga część dotyczyła umiejętności i sprawnej jazdy rowerem po torze przeszkód, według trasy przejazdu podanej przez organizatorów turnieju. Chociaż w tym roku naszym uczniom nie udało się zakwalifikować do dalszego etapu, jesteśmy przekonani, że zdobyta wiedza i umiejętności z pewnością zaprocentują w przyszłości.