Menu Zamknij

MAJOWE ŚWIĘTA W NASZEJ SZKOLE

W tym roku obchody świąt majowych: Święta Pracy, Święta Flagi oraz Święta Konstytucji Trzeciego Maja, przebiegały w naszej szkole nieco inaczej niż zwykle. Nie było uroczystego apelu, recytacji ani śpiewu dzieci. Jednak wspomniane wydarzenia nie przeszły bez echa, a uczniowie uczestniczyli w wielu różnych inicjatywach edukacyjnych, których wspólnym celem było przypomnienie tych ważnych wydarzeń historycznych.

Dzieci z oddziałów przedszkolnych 0A i 0B chcąc uczcić tak ważne dla naszej ojczyzny daty z entuzjazmem wykonywały prace plastyczne w barwach narodowych Polski. Zastanawiały się również czym jest patriotyzm i jak okazać szacunek swojej ojczyźnie.

Najmłodsi uczniowie (klasy I – III) wzięli udział w zawodach sportowych „Pod biało–czerwoną flagą”. Rywalizacji sportowej towarzyszyła również pogadanka historyczna. W minispartakiadzie najlepsi okazali się uczniowie klasy III, którzy wyprzedzili swoich młodszych kolegów i koleżanki. Klasy I i II zajęły ex aequo drugie miejsce. Wszyscy uczestnicy zawodów sportowych zostali nagrodzeni słodkim upominkiem.

Uczniowie od klasy IV uczestniczyli w warsztatach ratowniczych, które miały na celu podstawowe przygotowanie do udzielania  pierwszej pomocy przedmedycznej, czyli do momentu przyjazdu lekarza. Podczas specjalnego pokazu uczniowie mogli poczuć się jak mali ratownicy. Poznali procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowali czynności ratownicze. Utrwalali poznane już wcześniej numery alarmowe: 112, 999, 998, 997. Każdy uczeń mógł równocześnie samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy.

Rafał Nowak

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status