“DZIKIE BUDULE”- KONKURS NA NAJCIEKAWSZY DOMEK DLA OWADÓW

Wojewódzki Związek  Pszczelarzy w Łodzi zaprasza wszystkich uczniów szkół podstawowych do wzięcia udziału w naszym konkursie “DZIKIE BUDULE”.
20 maja przypada Światowy Dzień Pszczół. Jako Związek Pszczelarzy w Łodzi pragniemy popularyzować wiedzę  o dziko żyjących  owadach zapylających oraz kształtować świadomość ekologiczną młodych pokoleń.

Przypominamy, że oprócz pszczoły miodnej, występuje jeszcze około 20000 tysięcy gatunków pszczół dziko żyjących. Wszystkie one pełną w przyrodzie ogromnie ważną rolę. Większość roślin występujących na Ziemi wymaga zapylenia przez owady. W naszej szerokości geograficznej, aż 80% roślin to gatunki owadopylne. Bez pszczół przestałyby istnieć plantacje roślin użytkowych: olejodajnych, pastewnych, warzyw, krzewów i drzew owocowych oraz większość roślin dziko rosnących. Dodatkowo pamiętać trzeba, że dzięki pszczołom polepsza się również jakość uzyskiwanych plonów i zwiększa ich ilość. Zachęcamy uczniów do udziału w naszym konkursie!!!

Na zwycięzców czekają nagrody!

Informacje dodatkowe można uzyskać w biurze WZP w Łodzi:

– tel 42 678 92 74

– e-mail: biuro@wzp-lodz.nazwa.pl