Menu Zamknij

Kwiecień – Miesiąc Pamięci Narodowej

W kwietniu 2018 r. nasi uczniowie wzięli udział w wycieczce do Wadowic oraz Oświęcimia. Wadowice to miasto urodzin Karola Wojtyły, a późniejszego papieża Jana Pawła II. Jednym z miejsc w Wadowicach, które odwiedzili to Dom Rodzinny Ojca Świętego. Muzeum mieści się się przy ulicy Kościelnej 7 w obok Bazyliki Ofiarowania NMP, dokumentujące życie i działalność kapłańską, a także związki papieża z Wadowicami. Wadowice to także wadowickie kremówki, które były słodkim uwieńczeniem wycieczki.

W Oświęcimiu zwiedzili największy hitlerowski obóz zagłady w dwóch częściach Auschwitz i Birkenau. Obiekt wpisany jest na listę UNESCO. AUSCHWITZ jest dla świata symbolem terroru i ludobójstwa. Utworzony został przez Niemców w połowie 1940 roku na przedmieściach Oświęcimia. BIRKENAU w pobliskiej Brzezince, powstał dla masowej zagłady Żydów.

Nasi uczniowie godnie zachowali się podczas zwiedzania tych miejsc pamięci. W ten sposób uczciliśmy Kwiecień – Miesiąc Pamięci Narodowej.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status