„KOLOROWY POTWÓR” W NASZEJ BIBLIOTECE

W dniu 7.11. odbyły się zajęcia dla dzieci z oddziału przedszkolnego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Na podstawie książki Anny Llenas „Kolorowy potwór” wspólnie z Panią Wicedyrektor rozmawiałyśmy z dziećmi o emocjach.

Podczas głośnego czytania dzieci identyfikowały każdą emocję, kojarząc ją z określonym kolorem: żółty – radość, niebieski – smutek, zielony – spokój, czerwony – złość i czarny – strach. Potworowi pomieszały się emocje, więc należało je uporządkować. Przedszkolaki segregowały mieszaninę kolorowych nitek i umieszczały je w odpowiednim pojemniku. Mówiły o swoich dobrych i złych odczuciach, opowiadały, jak się teraz czują. Namalowały też portret potwora z dobrą i złą emocją. Obrazki zostaną umieszczone na wystawie przed biblioteką, by wszyscy mogli je podziwiać.

Dzieciaki wyszły z zajęć z uśmiechami na buziach i zdobytymi medalami. Na pewno umieją rozpoznać i nazwać pięć podstawowych emocji człowieka. Mamy nadzieję, że na co dzień będą im towarzyszyć radość i spokój i z tymi uczuciami będą kojarzyć bibliotekę i czytanie.

Anna Pisera

Alicja Goślińska