IV “Memoriał im. Stanisława Ochoty”

25 października 2021 r. samorząd uczniowski Szkoły Podstawowej w Modlnej zorganizował turniej piłki nożnej upamiętniający trzecią rocznicę śmierci nauczyciela naszej szkoły, społecznika i działacza związkowego Pana Stanisława Ochoty. Rywalizację sportową poprzedziła minuta ciszy. Po przemówieniu przedstawicieli samorządu uczniowskiego z klasy VIII Martyny Palmowskiej i Mateusza Baranowskiego, turniej oficjalnie otworzył dyrektor szkoły. Nad terminarzem rozgrywek
i walką „fair play” na boisku czuwali nauczyciele wychowania fizycznego Przemysław Bienias oraz  Justyna Pawlak. W rozgrywkach brali udział uczniowie klas IV–VIII Szkoły Podstawowej zarówno chłopcy jak i dziewczyny. Turniej rozgrywany był w dwóch grupach :

A młodszej – drużyny mieszane (klasy IVa, Va, VIa)

B  starszej – chłopcy (klasy VIIa, VIIb, oraz VIIIa – zespół A1 oraz A2)

Spotkania rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Mecze trwały po 10 minut. Walka była niezwykle wyrównana, a emocje bardzo często sięgały zenitu. Ostatecznie w grupie młodszej najlepsi okazali się uczniowie z klasy V. W grupie starszej pierwsze miejsce wywalczyli uczniowie zespołu A1 złożonego z uczniów klasy VIII.

Wszystkie drużyny otrzymały okolicznościowe dyplomy. Turniej po raz kolejny okazał się wielkim sportowym sukcesem, niezwykłym świętem sportu, które po okresie izolacji spowodowanej pandemią ponownie zintegrowało całą społeczność.

Rafał Nowak

dyrektor Szkoły Podstawowej w Modlnej