Menu Zamknij

Dzień Bezpieczeństwa

W dniu 27.10.2021 r. w Szkole Podstawowej w Modlnej odbył się „Dzień Bezpieczeństwa”. Gościli u nas przedstawiciele Straży Pożarnej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Ozorkowie oraz funkcjonariusze Komendy Policji w Ozorkowie. Uczniowie podzieleni na grupy, wzięli udział w pogadankach, które przygotowali goście oraz mogli zobaczyć pełne wyposażenie wozu strażackiego. Tym bardziej było to ekscytujące, gdyż samochód był nowy,      a prelegenci – niezwykle precyzyjnie i z ogromną pasją opowiadali o swojej pracy oraz cierpliwie odpowiadali na zadawane przez uczniów pytania. W trakcie spotkania dzieci w skupieniu słuchały o niebezpiecznej pracy strażaka.

Uczestnicy spotkania z Policją mieli możliwość zapoznania się z przepisami ruchu drogowego, zagadnieniami związanymi z demoralizacją i odpowiedzialnością karną nieletnich. Odpowiadali na wiele pytań zadawanych przez  uczniów. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali od funkcjonariuszy Policji upominek w postaci: odblasku, kamizelki lub smyczy. Zostali przez prelegentów zachęceni do ich noszenia.

Uwieńczeniem spotkania było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego :” Bezpieczeństwo to podstawa, głowa w kasku ważna sprawa. Na ulicy się rozglądaj, telefonu nie przeglądaj”. Do organizatorów wpłynęło 49 prac uczniów z klas I – VIII Szkoły Podstawowej w Modlnej.

Oto laureaci konkursu:

I miejsce: Szymon Błaszczyk – klasa I

II miejsce: Karina Browarska – klasa VI oraz Julia Gorczyca – klasa VIII

III miejsce: Klaudia Łebedowska – klasa IV oraz Kacper Szkudlarek –  klasa V

Wyróżnienia: Piotr Graczyk – klasa I oraz Marcel Chałupnik – klasa IV

Mamy nadzieję, że dzięki takim przedsięwzięciom jak „Dzień Bezpieczeństwa” nasi uczniowie będą korzystać z opasek i kamizelek odblaskowych, a tym samym zwiększą swoje bezpieczeństwo na drogach.  

 

Organizatorzy:

                                                             Anna Sadecka, Agnieszka Stańczyk – Wasińska

 

Fotorelacja:

 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status