Menu Zamknij

INFORMACJA DLA RODZICÓW – SZCZEPIENIA PRZECIWKO HPV

W związku z realizacją przez Zarząd Województwa Łódzkiego „Programu polityki zdrowotnej z zakresu profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) w latach 2022-2024” dedykowanego dziewczynkom urodzonych w 2010 roku z powiatu zgierskiego, Departament Polityki Zdrowotnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego informuje o bezpłatnych szczepień przeciwko wirusowi HPV.

Jednocześnie za pośrednictwem Ministerstwa Edukacji i Nauki zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat bezpłatnych szczepień przeciwko HPV. Szczepionka jest dostępna bezpłatnie dla wszystkich dzieci od 9 do 18 roku życia. Szczepienia są całkowicie dobrowolne, a decyzje w ich sprawie podejmują rodzice lub opiekunowie po konsultacji z lekarzem.

Link do szczegółowych informacji na ten temat na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/bezplatne-szczepienia-przeciw-hpv

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status