“Grodzisko” – słowiańska strategiczna gra rozwojowa

uczniowie siedzą przy stole i graja w grę strategiczną

Uczniowie klasy VII podczas dzisiejszej lekcji historii stoczyli rozgrywkę w strategiczną grę rozwojową “Grodzisko”. Celem gry jest budowa słowiańskiej osady składającej się z chaty, tartaku, kuźni, cegielni, młyna, strażnicy oraz chramu (świątyni). Do budowy każdego z obiektów wymagane jest posiadanie odpowiednich surowców, które uczestnicy otrzymują za wycinkę lasu. Możliwe jest również przetwarzanie surowców na odpowiedni produkt pod warunkiem posiadania odpowiedniej faktorii. Gra uczy logicznego myślenia, planowania oraz w przystępny sposób przekazuje historię o początkach państwa polskiego, Słowianach oraz ich wierzeniach. Gra powstała przy współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.3 “Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Nasza szkoła otrzymała grę w 2019 roku od LGD Polcentrum.