Długopisy 3D – szkolenie dla nauczycieli.

robot z 3d

W dniu wczorajszym (14 grudnia 2022 r.) nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w szkoleniu – „Długopisy 3D”, prowadzonego przez p. Annę Kijo, przedstawiciela Akredytowanej Placówki Doskonalenia Nauczycieli „Aktywny nauczyciel”. Długopis 3D to doskonały pomysł dla każdego. Rysuje on podgrzanym filamentem ABS oraz PLA co daje możliwość tworzenia doskonałych projektów 3D. Należy zaznaczyć, że obsługa długopisu 3D jest bardzo prosta. Wystarczy jedynie włożyć filament w prowadnicę by natychmiastowo móc cieszyć się z jego działania. Długopis pozwala na tworzenie trójwymiarowych brył i niesamowitych konstrukcji.

Nauczyciele poznali tajniki pracy z długopisem 3D i jego zastosowanie podczas lekcji. Nauczyciele mieli za zadnie zaprojektować pracę, a następnie za pomocą długopisu wykonać ją. Wszyscy doskonale się bawili i konstruktywnie pracowali.

Justyna Pawlak