Menu Zamknij

22 kwietnia – ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto, obchodzone od 1970 r. na całym świecie. Celem obchodów jest budowanie świadomości, jak kruchy jest ekosystem Ziemi oraz propagowanie właściwych postaw ekologicznych. W Polsce Dzień Ziemi obchodzony jest od 1990 r. zawsze 22 kwietnia.

Dzień Ziemi to najważniejsze, najbardziej znane i najhuczniej obchodzone ze świąt ekologicznych. W Szkole Podstawowej w Modlnej, dzieci z oddziałów przedszkolnych również celebrowały to ekologiczne święto. W czasie zajęć nasi najmłodsi uczniowie poznali sposoby ochrony środowiska, które mogą zastosować w swoim codziennym życiu. Odbyły się również zajęcia praktyczne, polegające na segregacji zgormadzonych śmieci do odpowiednich pojemników, co uczy dzieci odpowiedzialności i świadomości ekologicznej. Na podstawie przygotowanych plansz zostały omówione sposoby oszczędzania wody, prądu oraz ochrony zagrożonych gatunków zwierząt. Poprzez wykorzystanie tablicy interaktywnej dzieci miały możliwość zagrania w gry promujące proekologiczne zachowania. Wykonane zostały również piękne, kolorowe prace plastyczne.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status