Zbiórka darów dla Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci – Łupkowa.

“Człowiek jest wielki nie przez to,

co posiada, lecz przez to,

kim jest; nie przez to, co ma,

lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

Święty Jan Paweł II

W Szkole Podstawowej im. 17 Wielkopolskiej Dywizji Piechoty w Modlnej została zorganizowana zbiórka na rzecz Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci – Łupkowa. Jest to stowarzyszenie ludzi, którym nie jest obojętny los nieuleczalnie chorych i cierpiących dzieci. Zapewniają opiekę lekarską, pielęgniarską, rehabilitacyjną, psychologiczną, socjalną i duchową oraz sprzęt do oddychania. Stowarzyszenie jest pionierem domowej pediatrycznej opieki paliatywnej i hospicyjnej. Zostało powołane do życia w maju 1999 roku jako trzecie w Polsce i pierwsze w województwie łódzkim. Obejmuje opieką nieuleczalnie chore dzieci oddychające przy pomocy respiratorów w ich domach i od 2017 roku działa stacjonarny ośrodek dla takich pacjentów. Ośrodek dysponuje 23 łóżkami. Zasięg działania obejmuje województwo łódzkie. Potrzeby placówki są duże, ciągle brakuje wielu rzeczy, które są niezbędne do lepszego funkcjonowania tego miejsca. Wiemy, że przedświąteczna pomoc to tak niewiele, ale to nasz dar serca. Inicjatywa zbiórki w naszej szkole spotkała się z dużym odzewem. Dzięki wsparciu przede wszystkim naszych uczniów i ich rodziców, ale również dyrektora, nauczycieli i pracowników udało się zebrać, posegregować i przekazać m.in: chusteczki nawilżające dla dzieci, maści, zasypki, kosmetyki, kolorowe komplety pościelowe… Pomaganie i dzielenie się tym co mamy z potrzebującymi jest najlepszym gestem. Przykładem swojego działania możemy pokazać naszym uczniom, jak nieść dobro i zmieniać otaczającą nas rzeczywistość. Wszystkim darczyńcom bardzo serdecznie dziękujemy za okazane serce!!! Serdecznie dziękujemy Panu Piotrowi Fandrychowi za transport rzeczy ze szkoły do hospicjum.

Małgorzata Litwinowicz