Wizyta naszych uczniów w schronisku dla bezdomnych zwierząt JASIONKA.

W dniu 20.01.2024r. przedstawiciele uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami odwiedzili schronisko dla bezdomnych zwierząt JASIONKA. Już przed świętami odbyła się zbiórka karmy dla psów i kotów zorganizowana przez nauczyciela biologii p. Katarzynę Górną oraz Samorząd Szkolny pod opieką p. Aleksandry Rogalskiej i p. Tomasza Roszkowskiego. Z radością możemy stwierdzić, że uczniowie i rodzice wykazali się dużym zainteresowaniem i chętnie włączyli się w akcję. Udało nam się uzbierać 50 kg karmy mokrej, 55 kg suchej oraz smaczki, legowiska, koce, smycze i zabawki dla zwierząt. Głównym celem wycieczki było uwrażliwienie uczniów na los bezdomnych zwierząt oraz chęć gotowości niesienia pomocy. Podczas pobytu dowiedzieliśmy się jak funkcjonuje schronisko, mogliśmy obejrzeć warunki, w jakich żyją tam zwierzęta- gabinet i wyposażenie weterynaryjne, szpital dla zwierząt oraz pomieszczenia w których przebywają na kwarantannie. Zobaczyliśmy jak wygląda czipowanie oraz dlaczego tak ważnym elementem jest adresatka dołączona do obroży. Kierownik schroniska edukowała uczniów na temat sterylizacji i kastracji zwierząt, ponieważ to właśnie w znacznym stopniu przyczyniłoby się do zmniejszenia bezdomności i cierpienia naszych “braci mniejszych”. I choć zwierzęta w schronisku mają zapewnione swoje potrzeby bytowe to nic jednak nie zastąpi im przytulnego i bezpiecznego domu. Wszystkie przebywające tam zwierzęta z utęsknieniem czekają na adopcję. Można też zostać wolontariuszem (wymagana pełnoletność lub obecność osoby dorosłej), można wyjść z psem na spacer do pobliskiego lasu i spędzić z nim trochę czasu, gdyż wszystkie one łakną obecności i kontaktu z człowiekiem. Zachęcamy również do odwiedzenia strony internetowej schroniska i przemyślanych adopcji.

Katarzyna Górna