VII edycji Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Wiersze Małgorzaty Strzałkowskiej”

11 maja 2022 roku odbył się konkurs recytatorski „Wiersze Małgorzaty Strzałkowskiej” zorganizowany przez logopedę p. Agnieszkę Stańczyk-Wasińską oraz psychologa p. Patrycję Rzeźnik. Konkurs miał na celu popularyzację literatury dziecięcej, doskonalenie umiejętności recytatorskich, doskonalenie poprawnej wymowy, rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji, rozwijanie zainteresowań i zdolności uczniów.

W konkursie wzięło udział 10 uczniów (po jednej osobie z klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Modlnej, Leśmierzu oraz Solcy Wielkiej).

O wynikach zdecydowało trzyosobowe jury w składzie: p. Mariola Cieluch, p. Alicja Goślińska oraz p. Rafał Nowak. Członkowie jury wyłonili spośród uczestników:

I miejsce- Blanka Grzelak (klasa I) ze Szkoły Podstawowej w Solcy Wielkiej

II miejsce- Adam Zawierucha (klasa II)  ze Szkoły Podstawowej w Leśmierzu

III miejsce- Natalia Cieślak  (klasa I) ze Szkoły Podstawowej w Modlnej

Wyróżnienia otrzymały: Julia Rosiak (klasa II)  oraz  Julia Radys (klasa III) ze Szkoły Podstawowej w Modlnej.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody za uczestnictwo w konkursie oraz słodki poczęstunek.  Dziękujemy uczniom, rodzicom oraz jury za wzięcie udziału w VII edycji konkursu oraz gratulujemy laureatom.

Agnieszka Stańczyk- Wasińska

Patrycja Rzeźnik

grupa uczniów stojąca z nauczycielami, trzymając w dłoni dyplomy
uczennica recytuje wiersz