Menu Zamknij

Uroczystość ślubowania i pasowania pierwszoklasistów

Dnia 12 października 2023r. odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej im. 17 Wielkopolskiej Dywizji Piechoty w Modlnej.

Po krótkiej części artystycznej uczniowie złożyli przysięgę na Sztandar Szkoły. Pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją klasę i szkołę, a swym zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie Pan Dyrektor pasował każde dziecko z klasy pierwszej na ucznia poprzez dotknięcie jego ramienia dużym ołówkiem. Świadkami tego doniosłego wydarzenia byli wzruszeni i zapewne dumni ze swoich pociech Rodzice. Dzieci zostały również obdarowane pamiątkowymi dyplomami i maskotkami oraz słodkościami od Rady Rodziców.

Ten radosny dzień na pewno na długo pozostanie w ich pamięci. Kochanym Pierwszoklasistom serdecznie życzymy, żeby zawsze przychodzili do naszej szkoły z przyjemnością, żeby spędzanie w niej czasu – wśród kolegów, koleżanek i nauczycieli sprawiało im jak najwięcej radości, żeby wspólna nauka szła „jak z płatka” i była prawdziwą przygodą.

Agnieszka Staniszewska

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status