“Szkolne Przygody Gangu Swojaków” – zajęcia w bibliotece

“Gmina Ozorków to taka gmina,

Gdzie dobrze się czuje każda zwierzyna.

Chronimy wiewiórkę, sikorkę i jeża,

Dbamy o żabę i nietoperza.”

Taki wierszyk powstał po zajęciach w klasie III dotyczących gatunków zwierząt zagrożonych wyginięciem i chronionych.

Dzieci, jako swoją małą ojczyznę, wskazały gminę, w której mieszkają. Stąd też kontur tego terenu wypełniony rysunkami dzieci. Same umieszczały je w pobliżu miejscowości, w których mieszkają. Zwierzaki pojawiały się też w miejscach, które dzieci znają z wizyt u rodziny lub znajomych. Okazało się też z ich opowieści, że prawie wszystkie miały przygodę z jeżem, który okazał się ich ulubieńcem. Teraz już wiedzą, co mogą zrobić, by pomóc przetrwać jeżom.

Alicja Goślińska