Menu Zamknij

Szkolna akcja czytelnicza pt. „Lokomotywa” Juliana Tuwima

W dniu 25.04.2018 r. z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich zorganizowana została akcja czytelnicza dla uczniów klas I – II szkoły podstawowej przez panią Darię Chmielecką i panią Dorotę Majchrzak. Celem akcji była promocja czytelnictwa wśród dzieci.

Obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich rozpoczęto od rozstrzygnięcia konkursu plastycznego. Uczniowie mieli za zadanie wykonać dowolną techniką pracę przedstawiającą lokomotywę z wiersza Juliana Tuwima.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Karina Browarska kl. II

II miejsce – Maciej Jędrzejczak kl. I

III miejsce – Zuzanna Karolak kl. I

Laureaci otrzymali nagrody książkowe. Wszystkim uczestnikom wręczono pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i zachęcamy do udziału w następnych konkursach.

W drugiej części naszego spotkania uczniowie z klasy IV i VII szkoły podstawowej: Kacper Chałupnik, Zuzanna Koszek, Dawid Gabrysiak, Karolina Dobrowolska, Martyna Tracz, Wiktoria Walczak, nauczyciele: pani Dorota Majchrzak, pani Daria Chmielecka i pracownicy szkoły: pani Joanna Kafarska, pan Dariusz Sieradzki wspólnie odczytali dla najmłodszych klas wiersz „Lokomotywa” Juliana Tuwima. Następnie każde dziecko namalowało jeden wagon, który najlepiej zapamiętało po wysłuchaniu wiersza. Na koniec z prac uczniów powstał przepiękny, bajkowy pociąg, który teraz można podziwiać nie tylko na zdjęciach, ale również na korytarzu szkolnym.

Dorota Majchrzak

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status