Menu Zamknij

Szkolenie dla dzieci i młodzieży w zakresie samoobrony przed psami.

Dziś z samego rana w naszej szkole odbyło się szkolenie dla dzieci i młodzieży
w zakresie samoobrony przed psami. Gościliśmy pana Piotra Danielewskiego i Mirosława Różańskiego oraz dwa mądre, wyszkolone psy: Daszkę – berneńskiego psa pasterskiego i Yukę – owczarka niemieckiego, uratowanego z Ukrainy, będącego na początku swojego szkolenia.

Podczas spotkania edukacyjno – profilaktycznego szkoleniowcy przeprowadzili z naszymi uczniami interesującą pogadankę. Zwrócili uwagę na błędy popełniane przez dzieci i młodzież podczas kontaktu z psem, wymienili najczęstsze powody ataku czworonoga. Omówili również zasady zachowania się podczas kontaktu z niebezpiecznym psem, a także nauczyli uczniów jak ocenić, czy pies przygotowuje się do ataku. Uczniowie ćwiczyli postawy pozwalające ochronić ciało przed agresją psów, a także obejrzeli pokaz tresury na posłuszeństwo

Wszyscy uczniowie aktywnie brali udział w spotkaniu. Była to ciekawa i praktyczna lekcja, dzięki której dowiedzieliśmy się, jak postępować w sytuacji zagrożenia, gdy na swojej drodze spotkajmy agresywnego psa.

Anna Pisera

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status