Menu Zamknij

„SZKOŁA DO HYMNU”- Narodowe Święto Niepodległości

 

Kiedyś w niewoli, dziś niepodległa,

tętniąca życiem we wsiach i w miastach,

od gór do morza granic swych strzegła –

w pięknej ojczyźnie dzisiaj dorastam

Agnieszka Nożyńska-Demianiuk, Ojczyzna

Dnia 10 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości w celu upamiętnienia 105. rocznicy odzyskania przez Polskę wolności po 123 latach niewoli.

Niepodległa, niepokorna
Zawsze była, będzie, jest.
Uskrzydlona bielą orła,
Bije rytmem naszych serc.
Niepodległa, niepokorna
Już nie zniknie nigdy z map,
Bo jest nasza, bo jest wolna,
Bo na imię Polska, Polska ma.

Janusz Szczepkowski

Aby uczcić tak ważne święto wszyscy uczniowie i nauczyciele przyszli odświętnie ubrani, a do piersi mieli przypięte kotyliony. Uroczyste obchody rozpoczęły się od odśpiewania czterech zwrotek hymnu. Uczniowie z klasy IV i V zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, przygotowany pod kierunkiem p. J. Banackiej, p. A.Rogalskiej i p. D. Stolarskiej. Za przepiękne dekoracje odpowiadała p. Daria Kucina.

Dyrektor szkoły p. Rafał Nowak w krótkim przemówieniu przypomniał wszystkim zebranym najważniejsze wydrzenia historyczne związane z tym ważnym dniem.

Na zakończenie uczniowie klas IV – VIII wzięli udział w dyktandzie o tematyce niepodległościowej, przygotowanym przez p. D. Stolarską i p. A. Rogalską. Teksty dyktanda dotyczyły genezy Święta Niepodległości oraz przybliżyły sylwetkę Ignacego Jana Paderewskiego. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach. Zwyciężyły klasy VI i VIII. Zwycięzcom gratulujemy.

Wszystkim uczestnikom ortograficznych zmagań serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i wolę walki.

Całe wydarzenie zostało uwiecznione przez uczniów klasy VIII. W tym celu wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.

Dorota Stolarska

 

W dniu dzisiejszym świętowaliśmy 105 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. W ramach akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „SZKOŁA DO HYMNU”, nasza szkoła wspólnie odśpiewała Hymn Polski.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status