Menu Zamknij

Spotkanie z Policjantem na temat bezpieczeństwa

15 czerwca 2021 roku dzieci z oddziałów przedszkolnych 0a i 0b oraz uczniowie klas
I – III naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z młodszym aspirantem Szczepanem Derulskim – policjantem z Komisariatu Policji w Ozorkowie.

Pan aspirant w każdej klasie przeprowadził pogadankę na temat zachowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych oraz zachowaniu bezpieczeństwa nad wodą podczas zbliżających się wakacji.  Nasz Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko oraz omówił sposoby ich unikania i pokonywania. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały liczne przykłady niewłaściwego zachowania. W nagrodę za aktywny udział uczniowie otrzymali elementy odblaskowe. Poruszane tematy cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, o czym świadczyły liczne pytania kierowane do pana aspiranta. Zajęcia z przedstawicielem Policji są jednymi z wielu działań realizowanych w ramach Szkolnego Programu Wychowawczo – Profilaktycznego naszej szkoły.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status