Menu Zamknij

Spis rolny: ROLNICY!  SPISZCIE SIĘ JAK NA ROLNIKÓW PRZYSTAŁO!

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego – 1 września rozpoczął się Powszechny Spis Rolny i potrwa do 30 listopada 2020 r. To badanie statystyka publiczna realizuje co 10 lat – ostatni spis rolny przeprowadzono w 2010 r. Udział w Spisie Rolnym jest obowiązkowy.

Do uczestnictwa w badaniu zobowiązani są wszyscy użytkownicy gospodarstw rolnych (zarówno osoby fizyczne, jak i podmioty gospodarcze), które 1 czerwca 2020 r. prowadziły działalność rolniczą.

Wszystkie podmioty zobowiązane są do udzielenia dokładnych, wyczerpujących i zgodnych z prawdą odpowiedzi obowiązkowo w formie samopisu internetowego, którego można dokonać z domu, korzystając z własnego komputera, skorzystać ze stanowiska specjalnie do tego przygotowanego w siedzibie urzędu gminy/miasta bądź dzwoniąc na infolinię GUS i wybierając kanał „spisz się przez telefon”.

Niezależnie od trwającego samospisu internetowego z użytkownikami gospodarstw rolnych od 16.09 mogą kontaktować się rachmistrze telefoniczni, a od 1.10 – rachmistrze terenowi, o ile sytuacja epidemiczna w kraju na to pozwoli.

Spośród użytkowników gospodarstw rolnych z województwa łódzkiego, którzy spiszą się przez Internet, 50 pierwszych gospodarstw otrzyma na podane hasło prezent–niespodziankę. Szczegółów należy szukać na stronie internetowej https://lodz.stat.gov.pl/rolneupominki

ROLNICY!  SPISZCIE SIĘ JAK NA ROLNIKÓW PRZYSTAŁO!

Więcej informacji na temat spisu można uzyskać na stronie internetowej https://spisrolny.gov.pl/ lub dzwoniąc na infolinię GUS: 22 279 99 99.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status