Menu Zamknij

Półkolonie letnie

PÓŁKOLONIE LETNIE W SZKOLE PODSTAWOWEJ W MODLNEJ

W dniach 25 czerwca – 6 lipca 2018 r. w Szkole Podstawowej w Modlnej odbywały się półkolonie letnie finansowane przez Gminę Ozorków. Opiekę nad 56 uczniami sprawowały Panie Agnieszka Stańczyk, Małgorzata Litwinowicz, Justyna Pawlak i Hanna Stefaniak.

Program opierał się przede wszystkim na ukazaniu uczestnikom zdrowych i bezpiecznych form spędzania czasu wolnego oraz profilaktyce uzależnień. Pierwszego dnia dzieci odwiedziły kino „Górnik” w Łęczycy i obejrzały film „Odlotowy nielot”. Drugiego dnia odbyła się całodniowa wycieczka do Kruszwicy i Inowrocławia. W programie znalazły się: zwiedzanie Mysiej Wieży i innych zabytków Kruszwicy, rejs statkiem po jeziorze Gopło oraz spacer po inowrocławskich tężniach. Czterokrotnie odbyły się zajęcia w Grotnikach na kąpielisku „Nad Lindą”. Poza zabawami na plaży i w wodzie przeprowadzona została akcja „Kamizelka”, mająca na celu poznanie zasad bezpiecznego zachowania nad wodą. 28 czerwca odbył się wyjazd na basen ozonowy w Nowej Gdyni, gdzie pod okiem ratowników dzieci zażywały kąpieli wodnych. Ratownicy przeprowadzili szkolenie z zasad udzielania pierwszej pomocy. W Nowej Gdyni dużą atrakcją były rozgrywki na kręgielni. Podczas kolejnej wizyty w kinie, tym razem „Cinema City” w Łodzi, uczestnicy półkolonii obejrzeli film „Wyszczekani”. 3 lipca wyruszyli w kolejną długą podróż do Warszawy. W Centrum Nauki Kopernik zwiedzali interaktywne wystawy i samodzielnie mogli wykonywać eksperymenty. Dodatkową atrakcją była wizyta na Stadionie Narodowym i zwiedzanie miasta. Podsumowaniem półkolonii był piknik w szkole i warsztaty „Bezpieczne wakacje”. Ciekawostką było samodzielne wykonanie mydełek, które można było zabrać do domu, jako pamiątkę po dwóch, pełnych przygód, tygodniach półkolonii.

Uczestnicy mieli zapewnione codziennie śniadania w formie bufetu i obiady.

Składamy podziękowania przyjaciołom szkoły: GS „Samopomoc Chłopska” w Ozorkowie, masarni „Kryszpol” w Ozorkowie, hurtowni „Dana” w Cedrowicach, Panu Zygmuntowi Dubielakowi z firmy „Dubimex”, Pani Renacie Amrozińskiej, Panu Jarosławowi Ptasikowi, Państwu Katarzynie i Dariuszowi Kmieć oraz Panu Stanisławowi Ochocie i Pani Darii Chmieleckiej.

Kierownik półkolonii: Alicja Goślińska


Wycieczka do Warszawy


Wycieczka do kina Cinema City w Łodzi

 


Grotniki – “Kąpielisko nad Lindą”


Nowa Gdynia


Fotorelacja z półkolonii letnich: Kruszwica – Inowrocław

 

 

 

 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status