Menu Zamknij

Nasz uczeń w półfinałowym konkursie Pix Programming Challenge

Uczeń naszej szkoły, Kacper Frątczak, wziął udział w konkursie Pix Programming Challenge w kategorii ROOKIE. Jest to międzynarodowy konkurs programistyczny dla dzieci i młodzieży, przeprowadzany za pośrednictwem aplikacji PixBlocks. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie rozwiązać zadania z zakresu programowania. Zadania dostosowane były do różnych grup wiekowych. Dla najmłodszych były to zadania z zakresu programowania blokowego, a dla starszych uczestników konkursu zadania z zakresu programowania tekstowego w języku Python. Konkurs składa się z 3 etapów: Eliminacji, Półfinałów oraz Finałów. Wszystkie etapy odbywają się zdalnie.

Od 14 września do 22 listopada Kacper rozwiązywał zadania przed konkursowe, aby jak najlepiej przygotować się do eliminacji. 23 listopada przystąpił do eliminacji i zakwalifikował się do półfinałowego konkursu. Konkurs półfinałowy odbył się 5 grudnia. Kacper do rozwiązania miał 20 zadań z programowania. Wyniki półfinałów ogłoszone zostały 7 grudnia. Kacprowi nie udało się dostać do etapu finałowego, ale i tak jest to duży sukces naszego ucznia, a pierwszy w naszej szkole z zakresu programowania. Mam nadzieję, że udział Kacpra w konkursie zachęci innych uczniów do nauki programowania oraz popularyzacji jej w szkole. Gratuluję Kacprowi i czekam na udział w kolejnych latach oraz zachęcam innych uczniów naszej szkoły do programowania.

Justyna Pawlak

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status