Nasi uczniowie na tropie wiosny…

biedronka

Astronomiczna wiosna rozpoczęła się 17 marca o godz. 22.24, kiedy to Słońce przeszło przez punkt Barana. Nastąpiło wówczas zrównanie dnia z nocą i od tej pory dni stają się dłuższe w stosunku do nocy. Z kolei kalendarzowa wiosna rozpoczyna się zawsze 21 marca. Jeszcze wcześniej, bo 1 marca, rozpoczyna się wiosna meteorologiczna. Jakakolwiek by ona nie była przywitała nas w tym roku ciepłymi promieniami słońca, co skłoniło naszych uczniów do spacerów w poszukiwaniu jej oznak zarówno na łące, w lesie i polu . Otaczająca przyroda budzi się do życia. Zaobserwować można jak pierwsze rośliny, zwierzęta i owady zaznaczają w niej swoją obecność. Pierwsze oznaki wiosny w przyrodzie to nie tylko przebiśniegi, krokusy i pierwiosnki. Warto zwrócić uwagę także na drzewa i krzewy. Oznaką nadchodzącej wiosny są także ptaki, które wracają z ciepłych rejonów świata oraz pierwsze owady. Większość roślin wczesnowiosennych kwitnie zanim pojawią się na nich liście, co jednak nie ujmuje im uroku. Zobaczcie sami jaka piękna jest okolica naszej szkoły!