Menu Zamknij

„Narodowe Czytanie”

W poniedziałek 26 września w naszej szkole odbyło się wydarzenie z cyklu „Narodowe Czytanie”. To coroczna akcja wspólnego czytania wybranej lektury, do której przyłączyć się mogą wszystkie chętne osoby prywatne oraz instytucje publiczne w kraju i za granicą. Pierwsze tego typu wydarzenie miało miejsce w 2012 – wówczas czytano „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W 2022 znów wybór padł na utwór Wieszcza. W dwusetną rocznicę pierwszej ich publikacji w całym kraju odbyło się wspólne czytanie „Ballad i romansów”.

      I nasi uczniowie intensywnie rozpoczęli działania związane z promocją czytelnictwa. „Narodowe Czytanie” jest doskonałą okazją, aby  docenić wartość czytania oraz spotkać się ze sztandarowymi pozycjami literatury polskiej. 

    Włączając się w akcję, zaprosiliśmy do udziału w ,,Narodowym Czytaniu” Pana dyrektora Rafała Nowaka, który odczytał balladę „Romantyczność”, a rolę Karusi odegrała uczennica kl. VII Karina Browarska.  Uczniowie kl. VI zaprezentowali balladę „Powrót taty”, a kl. VIIIA balladę ”Lilije”. W tym trudnym zadaniu wsparły uczniów nauczycielki języka polskiego: Pani Dorota Stolarska i Pani Marzenna Rybak wcielając się w rolę narratorów.

Uczniowie biorący aktywny udział obdarowani zostali pamiątkowymi zakładkami do książek.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Poprzez kontakt z dziełami literatury polskiej mogliśmy wzmocnić poczucie naszej tożsamości narodowej.

Do zobaczenia w przyszłym roku na kolejnej edycji Narodowego Czytania.

                  Marzenna Rybak – nauczyciel języka polskiego w Szkole Podstawowej w Modlnej

 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status