Menu Zamknij

„MŁODZI GŁOSUJĄ” SZKOLNE PRAWYBORY

W dniu 11 października 2019 roku w naszej szkole miały miejsce prawybory w ramach ogólnopolskiej akcji „Młodzi Głosują” organizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Głównym celem programu jest zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym, w tym zachęcenie ich do świadomego udziału w wyborach poprzez umożliwienie udziału w wyborach szkolnych i oddania głosu na konkretne komitety wyborcze, dostarczenie informacji na temat procedur demokratycznych i znaczenia wyborów oraz zaangażowanie w działania na rzecz wysokiej frekwencji wyborczej.

Szkolną Komisję Wyborczą odpowiedzialną za przeprowadzenie wyborów stanowili uczniowie klasy ósmej, w składzie: przewodniczący – Jakub Sobczak oraz członkowie Krystian Banasiak, Seweryn Jagodziński i Nikodem Błaszczyk.

Uczniowie i uczennice naszej szkoły głosowali na sali gimnastycznej, w prawdziwym lokalu wyborczym przygotowanym na niedzielne wybory. Głosowanie odbywało się w godzinach od 9:00 do 12:00. W tym czasie umożliwiony był udział w głosowaniu dla chętnych uczniów naszej szkoły, którzy mogli oddawać głosy zarówno na lekcjach jak i w czasie przerw. Pozytywnym zaskoczeniem dla komisji wyborczej było bardzo duże zainteresowanie uczniów wyborami oraz procedurą ich przeprowadzania. Nasi młodsi koledzy z zaciekawieniem podchodzili do stołu wyborczego, oglądali prawdziwą urnę wyborczą oraz siadali w wyznaczonych miejscach do głosowania. Największym wyznawaniem dla nas było zmobilizowanie społeczności szkolnej do udziału w wyborach, tak aby nasza szkolna frekwencja była jak najwyższa. Zachęcaliśmy naszych młodszych kolegów i koleżanki do głosowania nie tylko poprzez rozwieszenie plakatów informujących o terminie i miejscu przeprowadzenia szkolnych wyborów, ale także zachęcając ich słownie.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status