KONKURS „ARCHIWUM PANDEMII A.D. 2020 ŚWIAT POD ZNAKIEM MASECZKI”

Z okazji Dnia Archiwisty Archiwum Państwowe w Łodzi przygotowało konkurs dla dzieci i  młodzieży szkolnej Archiwum Pandemii A.D. 2020 – świat pod znakiem maseczki. Jego celem było zebranie zapisów fotograficznych i filmowych wykonanych podczas trwającej w  2020 roku pandemii koronowirusa COVID-19, dokumentujących zjawisko epidemii w  naszym kraju, w najbliższym otoczeniu, w życiu codziennym, rodzinnym i społecznym, kulturalnym i zawodowym.

Na udział w tym bardzo ciekawym projekcie zdecydował się uczeń klasy V – Paweł Gomulak, który pod opieką nauczycielki techniki pani Aleksandy Choinkowskiej wykonał interesujące zdjęcia, których inspiracją była nasza szkoła. Wraz z innymi nadesłanymi materiałami zdjęcia wykonane przez Pawła zostaną włączone do zasobu Archiwum Państwowego w Łodzi jako „Archiwum Pandemii A.D. 2020”.