Menu Zamknij

Jak Nie Czytam, Jak Czytam

Nasza szkoła uczestniczyła w akcji czytelniczej JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM. Polegała ona na równoczesnym czytaniu książek przez uczniów z całej Polski. Głównym celem jest budowa pozytywnego wizerunku czytania. Sprawienie, by książka nie kojarzyła się młodym ludziom z obowiązkową lekturą, lecz z czymś przyjemnym, ze spokojem, z wolnym czasem i rozrywką. Akcja ma również za zadanie zachęcić tych uczniów, którzy nie odkryli jeszcze radości z czytania i traktują je jako przykry obowiązek. Nie zmuszamy ich, lecz motywujemy.

Akcja wypromowana została na tydzień przed jej realizacją poprzez przygotowanie tablicy z ogłoszeniem. Zaproszeni zostali wszyscy nauczyciele, uczniowie oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych. Zaplanowaliśmy ułożenie napisu MODLNA CZYTA, więc każda klasa przygotowywała jedną literę. Przed godziną 10.00 zgromadziliśmy się na boisku szkolnym, ustawiając się odpowiednio. Każdy uczestnik miał ulubioną książkę i czytał ją, podczas gdy dron z kamerą wszystko rejestrował.

Sądzę, że takie spotkanie całej szkoły i czytanie w niecodziennych okolicznościach sprawiło nam wszystkim przyjemność.

Bibliotekarz: Alicja Goślińska

 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status