Gminne obchody rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

7 listopada 2021 roku o godzinie 11:30 w Kościele pw. Bożego Ciała i Św. Stanisława Biskupa Męczennika w Modlnej ksiądz proboszcz odprawił uroczysta mszę święta w intencji naszej Ojczyzny. Tuż po niej dyrektor Szkoły Podstawowej w Modlnej pan Rafał Nowak wraz z przedstawicielem Rady Pedagogicznej panią Małgorzatą Litwinowicz oraz przedstawicielem pracowników administracji i obsługi panią Małgorzatą Piątkowską w towarzystwie uczniów klasy trzeciej złożyli wieniec pod tablicą upamiętniającą działania I Szwadronu Legionów Polskich w Modlnej i Sokolnikach (27-29 X 1914 roku) pod dowództwem rotmistrza Władysława Beliny – Prażnowskiego. Uroczystości rocznicowe zwieńczyło przemówienie pana Tomasza Komorowskiego – Wójta Gminy Ozorków oraz odśpiewanie Hymnu Polski.