Menu Zamknij

„Cukierki” – program wczesnej profilaktyki

Uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej w Modlnej uczestniczyli w zajęciach Programu Wczesnej Profilaktyki „Cukierki”. Program oparty jest na bajce profilaktycznej Agnieszki Grzelak pt. „Cukierki”, którego celem jest profilaktyka uzależnień, przemocy i rozwijania umiejętności życiowych uczniów.

Trzecioklasiści,  zgodnie z założeniami programu  kształtowali postawę dystansu do osób nieznajomych, które mogą zagrażać zdrowiu i bezpieczeństwu. Postacią, która w bajce ratuje dzieci z opresji jest Wróżka Ognia Kuchennego „ognia, który karmi i ogrzewa, a jej czary są jednymi z najpotężniejszych na świecie”. Jest to piękna metafora ogromnej siły chroniącej, jaką są więzi rodzinne i tych, którzy dbają o ciepło i bezpieczeństwo dzieci, czyli rodziców. Zajęcia angażowały uczniów do zabawy, uczyły empatii, nabywania umiejętności społecznych i rozwijania pozytywnej solidarności grupowej.  Atrakcyjna forma zajęć bardzo podobała się uczniom, którzy w nich  aktywnie uczestniczyli.  

                                                                                          Agnieszka Staniszewska

 

grupa uczniów siedząca w ławkach szkolnych słucha wykładowcy siedzącego przy biurku
„Cukierki” – program wczesnej profilaktyki
grupa uczniów siedząca w ławkach szkolnych słucha wykładowcy stojącego przy tablicy
„Cukierki” – program wczesnej profilaktyki
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status