Menu Zamknij

BEZPIECZNE FERIE!

W dniu 23 stycznia 2024 roku gościliśmy w naszej szkole aspiranta Szczepana Derulskiego oraz starszego aspiranta Arkadiusza Blaźniaka z Komendy Policji w Ozorkowie, którzy zapoznali naszych uczniów z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Policjanci przypomnieli, że:

– nie wolno zjeżdżać na sankach w pobliżu dróg oraz zbiorników wodnych

– w czasie zjeżdżania na sankach należy zachować bezpieczną odległość między sankami

– rzucając się śniegiem nie wolno łączyć miękkiego śniegi z kawałkami lodu czy kamieniami oraz nie celować w twarz drugiej osoby

– jeździć na łyżwach można tylko w wyznaczonych do tego miejscach, nie ślizgamy się po lodzie na rzece czy stawie

– nie wolno strącą sopli zwisających z dachów

– należy zawsze ubierać się odpowiednio do temperatury panującej na zewnątrz

– nie wolno przebiegać przez ulicę oraz przechodzić w miejscach niedozwolonych

– warto być zawsze widocznym na drodze, nosić kamizelki lub odblaski.

Wspólnie z policjantami Dyrektor Szkoły wręczył uczniom materiały profilaktyczne, otrzymane w ramach działań prowadzonych przez Gminę Ozorków wynikających z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2023. Specjalne kolorowanki wprowadzają najmłodszych uczniów w świat profilaktyki, zachęcają do troski o siebie, uczą empatii i prawidłowych zachowań, a także przestrzegają przed zagrożeniami, z którymi dzieci mogą się spotkać w swoim życiu.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status