Menu Zamknij

Akcja „Trzeźwy kierowca”

grupa uczniów i nauczycieli stojąca przy policyjnym aucie

W dniu 20 grudnia 2022 roku odbyła się akcja: „Trzeźwy kierowca”, w której wzięli udział uczniowie klasy VII Szkoły Podstawowej w Modlnej oraz przedstawiciele Policji  w Zgierzu. Dzieci miały przygotowane dla kierowców upominki, ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Urzędu Gminy w Ozorkowie, która była pomysłodawcą opisanej akcji. Policja zatrzymała dziesięciu przypadkowych kierowców różnych pojazdów i zbadała ich  trzeźwość. Uczniowie nagradzali kierowców drobnymi upominkami i życzyli bezpiecznej podróży, dziękując im za bezpieczne poruszanie się po drodze.

Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony uczniów. Policja drogowa                     w profesjonalny sposób wykonała swoje obowiązki. Jesteśmy zainteresowani innymi akcjami tego typu, gdyż pokazują one dzieciom, że odpowiedzialność za siebie i innych jest bardzo ważna, również na drodze.

Anna Sadecka – Dłubała

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status